• Do pierwszego ze zdarzeń doszło na Białym Kamieniu. Na miejscu interwencji policjanci prewencji zastali dwie kompletnie pijane osoby, których relacje były rozbieżne.

Pierwsze ustalenia wskazywały, że 23-letni mężczyzna bez przyczyny zaatakował przy ul. Ignacego Daszyńskiego 42-latka, najpierw uderzając go w twarz, a następnie, kiedy ten się przewrócił, kopiąc po całym ciele. Ostatecznie sprawca miał jeszcze trafić w plecy pokrzywdzonego ustawionym na ulicy pojemnikiem na odpady. 42-latek tego samego wieczora trafił do szpitala.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na potwierdzenie faktu uszkodzenia ciała u innej osoby przez 23-latka. Dlatego agresor trafił w ręce policjantów kryminalnych, a następnie do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Wałbrzyszanin odpowie za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu u 42-latka, za co grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

  • Drugie ze zdarzeń miało miejsce kilka dni temu w nocy na Podzamczu. Tym razem policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu czworga osób przez dwóch nieznanych im mężczyzn.

Na miejscu poszkodowani oświadczyli, że zostali zaatakowani przez agresorów bez przyczyny. Jeden z pokrzywdzonych miał poważne obrażenia głowy, a dwie osoby trafiły do szpitala. Dokonane tej samej nocy działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania pierwszego z podejrzanych przy ul. Hetmańskiej. 41-letni wałbrzyszanin po wykonanych czynnościach trafił ostatecznie do aresztu śledczego, gdyż decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został tymczasowo aresztowany na okres najbliższych trzech miesięcy.

Ponieważ działał w warunkach recydywy, a zdarzenia miało charakter chuligański, mężczyzna może teraz spędzić za kratami więzienia nawet 7,5 roku. Odpowie bowiem za udział w pobiciu, którego efektem było spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu u jednego z pokrzywdzonych. Dalsze działania funkcjonariuszy kryminalnych tej jednostki pozwoliły na zatrzymanie drugiego ze sprawców – 47-latka. On również trafi przed oblicze sądu. Jemu za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz