Ilustracyjna, bajkowa, przepełniona subtelnym dowcipem kreska to znak rozpoznawalny Marcina Władysława Makasia.

Marcin Władysław Makaś zajmuje się między innymi ilustracją dla dzieci czy rysunkiem prasowym. W swoich pracach zapisuje świat, w którym żyje. Artysta bardzo często przemyca osobiste szyfry, znaki czy symbole. Niektóre poznamy od razu, inne z czasem, a jeszcze innych nie dostrzeżemy wcale. Ulubioną techniką artysty jest tusz. Warto podkreślić, że to wymagająca technika, w której nie wybacza błędów. W pracach artysty nie brakuje jednak ekspresyjności. Im poważniej w głowie, tym weselej na papierze i odwrotnie – tak często komentuje swoje prace Marcin Władysław Makaś.

Będzie to cykl obrazów tworzonych przez ostatnie trzy lata działalności Marcina. Są to formy rysunkowe, bardzo komiksowe, czasami przedstawiające surrealistyczne spojrzenie na otaczającą autora rzeczywistość. To trzeba po prostu zobaczyć – zachęca Kamila Lepianka z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Rysunki artysty zagoszczą w „Galerii na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Zobaczymy prace, które nie były jeszcze publicznie prezentowane.

Wernisaż prac Marcina Władysława Makasia – czwartek – 13 stycznia 2022 – godz. 18:00 – „Galeria na Piętrze” – Stara Kopalnia – Wałbrzyski Ośrodek Kultury – Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz