KULTURAVIDEO

Babci zegar

0

Babci zegar – rodowa pamiątka. Upchał stare minuty po kątach, złą godzinę z chałupy wygonił. Westchnął ciężko i wreszcie zadzwonił. Usłyszeli go domownicy od poddasza aż do piwnicy, zastukały obcasy na schodach zaskrzypiały poręcze wiekowe. Mrok przezornie za szafę się schował – znak, że wszystko do Wigilii gotowe. Ojcu w ręku opłatek się bieli, matki oczy jakby za mgłą. Prosto z nieba spłynęli anieli, błogi spokój przywiodły na dom. Ojcu w ręku opłatek się bieli, matki oczy jakby za mgłą. Prosto z nieba spłynęli anieli, błogi spokój przywiodły na dom. Wielkie sprawy zostały za progiem. Herod hufce swe wysłał wśród lud, Trzej Królowie ruszyli już w drogę, pastuszkowie śpiewają, że cud… Ja chcę bardzo w to wszystko uwierzyć. Bladym świtem, gdy rodzi się dzień, to misterium na jawie przeżyć może piękniej, niż maluje sen… Szarym świtem, gdy rodzi się dzień może piękniej niż maluje sen… Ja chcę bardzo w to wszystko uwierzyć. Bladym świtem, gdy rodzi się dzień, to misterium na jawie przeżyć może piękniej niż maluje sen… Ja chcę bardzo w to wszystko uwierzyć. Bladym świtem, gdy rodzi się dzień, to misterium na jawie przeżyć, może piękniej niż maluje sen…

Magda Welc wraca po dziesięciu latach ze wzruszającą pastorałką. Zwyciężczyni 3. edycji programu „Mam talent”, pierwszy raz zaśpiewała już dziewięć lat temu „Babci zegar”. Tym razem 22-letnia obecnie wokalistka postanowiła przypomnieć ten utwór, ale prezentuje go w zupełnie nowym wykonaniu. Zadedykowałam ją mojej kochanej babci. Za każdym razem, kiedy go słyszę, uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Dlatego też i tym razem, kiedy śpiewałam go na nowo emocje były bardzo duże – mówi Magda Welc. W momencie zamykania produkcji płyty z kolędami, odeszła babcia Madzi. Wtedy otrzymałem piękny tekst Krzysztofa Cybrucha i od razu poczułem, że „Babci zegar” będzie wyjątkową pastorałką i koniecznie musimy ją nagrać. To odczucie towarzyszy mi do dziś, stąd pomysł na jej odświeżenie, szczególnie, że głos Magdy nabrał również nowego wymiaru – tłumaczy Mariusz Ostański, który skomponował melodię piosenki. Magdalena Welc w 2010 r. wzięła udział w trzeciej edycji „Mam talent”. Mała dziewczynka z potężnym głosem zachwyciła wówczas zarówno jurorów, jak i publiczność. 12-letnia wtedy Magda dotarła do samego finału programu i ostatecznie wygrała, pokonując m. in. Kamila Bednarka. Później, na fali popularności, zaczęła wydawać muzykę. W 2011 roku ukazał się jej świąteczny album „Sianko na stół. Kolędy i pastorałki”. W 2016 r., gdy była 18-latką zaskoczyła publiczność mocnym muzycznie i spektakularnym klipem „Dziewczynka”. Teraz ponownie przynosi swoim sympatykom i nam wszystkim ciepły muzyczny upominek pod choinkę i na nowy rok.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz