• Mimo wakacji, weekendu czy późnej pory, policjanci świdnickiej drogówki mają codziennie mnóstwo pracy. Tak też było, gdy ok. godz. 20:30, funkcjonariusze pełniący służbę w Świebodzicach zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym. Styl jazdy mógł wskazywać, że kierowca jest pod wpływem alkoholu.

Po zatrzymaniu 31-latka do kontroli drogowej policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu, ponadto mężczyzna miał utrudnioną mowę. Badanie alkomatem wykazało, że ma on blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia! Kierowca pod wpływem alkoholu jest rozproszony, a jego reakcje zawsze są opóźnione. Nie potrafi właściwie ocenić odległości, a pijana wyobraźnia wyzwala brawurę.

Konsekwencje zdarzeń spowodowanych przez pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

  • Alkohol i inne substancje odurzające są przyczyną, niekiedy tragicznych, wypadków drogowych. Podobnie jest z nadmierną prędkością lub jej niedostosowaniem do warunków panujących na drodze.

Świdniccy policjanci tylko jednego dnia zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Pomiary prędkości wskazały ponad 100 km/h w miejscach, gdzie zgodnie z przepisami można jechać maksymalnie 50 km/h.

Ok. godz. 17:20 na terenie gminy Świdnica funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. 22-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 119 km/h, czyli aż o 69 km/h przekroczył dozwolony limit.

Ok. godz. 17.40 również na terenie gminy Świdnica mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który również poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 24-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził samochodem osobowym z prędkością 104 km/h, czyli aż o 54 km/h przekroczył dozwolony limit.

Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawo jazdy na trzy miesiące, zostali ukarania mandatami, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz