„Baśniowy Kącik Malucha” – pod takim hasłem biblioteka w Wałbrzychu rozpoczęła cykl spotkań literackich dla przedszkolaków i uczniów, podczas których prezentowane będą najpiękniejsze baśnie z tego regionu. Wałbrzyska policjantka chętnie włączyła się do akcji i czytała najmłodszym najlepsze pozycje z literatury dziecięcej.

We wtorek i czwartek funkcjonariuszka z wałbrzyskiej komendy wzięła udział w akcji „ Baśniowy Kącik Malucha”. Podczas spotkania z przedszkolakami oraz uczniami klas II z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 w Wałbrzychu przeczytała dzieciom trzy legendy z książki Krzysztofa Kwaśniewskiego pt. „Legendy i podania wrocławskie i dolnośląskie”. Spotkania odbyły się w Bibliotece pod Atlantami w wałbrzyskim rynku.

– Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania i z zaciekawieniem wysłuchali prezentowane legendy. Po odczytaniu wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach artystycznych, gdzie wykazali się dużą kreatywnością. Dzieci miały do wykorzystania elementy z czytanych legend takie jak węgiel czy złoto – relacjonuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka.

Komentarze

Zostaw swój komentarz