W Komisariacie Policji w Bystrzycy Kłodzkiej przyjęto zawiadomienie od 22-letniej mieszkanki powiatu kłodzkiego, która poinformowała funkcjonariuszy, że bezpośrednio przed zgłoszeniem jej partner zabrał należące do niej auto, a następnie porzucił je uszkodzone w jednej z pobliskich miejscowości.

Kobieta wyceniła uszkodzenia samochodu spowodowane działaniem partnera na kwotę 5 tys. zł. Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań zatrzymali 22-latka, który okazał się być nietrzeźwy – badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dalsze czynności potwierdziły dokonanie przez niego zaboru auta, kierowanie nim w stanie nietrzeźwości i ostatecznie uszkodzenie pojazdu na skutek uderzenia w przydrożne drzewo. Ponadto okazało się, że zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania.

22-latek po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi 2 lata więzienia. Poniesie również konsekwencje prawne zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, a nastąpienie porzucenia go w stanie uszkodzonym. Tego typu czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz