Funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali w minioną sobotę po południu 22-latka, który kilkanaście godzin wcześniej – w nocy – zaatakował w jednym z lokali w dzielnicy Podzamcze o rok starszego od siebie wałbrzyszanina. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala. Sprawca przestępstwa może teraz spędzić za kratami więzienia 5 lat.

Do niebezpiecznej dla życia i zdrowia sytuacji doszło w sobotę po godzinie 2 w nocy przy ul. Fortecznej w Wałbrzychu. 22-latek najpierw słownie zaatakował przypadkowo napotkanego w jednym z lokali mężczyznę, a następnie kopnął go nogą w twarz i uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowany 23-latek trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. Powiadomieni o przestępstwie wałbrzyscy policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu realizując zebrane informacje już w sobotę przed godziną 15:00 zatrzymali agresywnego mężczyznę w w jednym z mieszkań przy ul. Wańkowicza w Szczawnie-Zdroju.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia przestępstwa i odpowie teraz za naruszenie u innej osoby czynności narządów ciała powyżej 7 dni, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. 22-latek oświadczył, że w momencie zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz