Nowe osiedle w Bielawie nazywa się „Zielone Wzgórza”. To pierwsze w Polsce budynki wybudowane w systemie lokatorskim. Wczoraj osiedle zostało oddane do użytku. 

Na osiedlu położonym przy ulicy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do dyspozycji przyszłych lokatorów są trzy budynki, a w nich 120 mieszkań. Inwestycja mogła być przeprowadzona dzięki niezwykle korzystnej ofercie Banku Gospodarstwa Krajowego, a koszt 1 metra kwadratowego jest niższy o ok. 1 tys. zł od średniej na rynku mieszkaniowym Bielawy – podkreśla prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielawie Tadeusz Derenowski.

Lokatorzy muszą wpłacić 20% wartości mieszkania jako wkład własny, a pozostała kwota pozostaje do spłaty poprzez spółdzielnię. Do czasu spłaty kredytu zobowiązanie pozostaje po stronie spółdzielni, dzięki czemu mieszkańcy nie muszą dysponować indywidualnym zabezpieczeniem całego kredytu. Tak spełnia się podstawowa zasada spółdzielczości, jaką jest solidaryzm – mówi o zrealizowanym przedsięwzięciu prezes Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych Jerzy Jankowski.

Lokalizacja budynków, stosunkowo duża odległość między nimi kreująca przyjazną przestrzeń z małą architekturą i zielenią czynią nowe osiedle atrakcyjnym już na pierwszy rzut oka. Także rozkład mieszkań i jakość wykonawstwa są oceniane jako bardzo nowoczesne.

Inwestycja jest realizacją Strategii Rozwoju Bielawy, w której jako jeden z celów zapisano przygotowanie atrakcyjnej oferty inwestycyjnej, przeznaczonej pod zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną w celu uzyskania dodatniego bilansu migracji ludności – podkreślił wiceburmistrz Bielawy Aleksander Siódmak. W imieniu samorządu Bielawy dziękował szefowi bielawskiej spółdzielni mieszkaniowej efektów działania na polu mieszkalnictwa.

Foto: um.bielawa.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz