W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciepłowodach miało miejsce szczególne wydarzenie związane z obchodami 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Minionego piątku, o godz. 10:55 uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami na czele zgromadzili się na hali sportowej. Została uformowana biało-czerwona flaga Polski, która była wstępem do apelu. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły Przewodnicząca Samorządu uczniowskiego Julianna Opioła złożyła raport dyrektor Beacie Lupie o gotowości społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach do udziału w akcji „Szkoła do hymnu 2019”.

Prowadzący apel Julianna Opioła oraz Adam Wolski przypomnieli wszystkim zgromadzonym wydarzenia, które miały miejsce 11 listopada 1918 roku, opisali historię ustanowienia święta narodowego w tym dniu jak również w jaki sposób jest ono obchodzone.

Punktualnie o godz.11:11 wezwali całą szkolną społeczność do odśpiewania czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Po odśpiewaniu Hymnu RP oraz wyprowadzeniu sztandaru szkoły wszyscy rozeszli się do klas. Wydarzenie, które miało miejsce w tym dniu było wstępem do głównych obchodów Narodowego Święta Niepodległości zaplanowanych w gminie Ciepłowody na poniedziałek 11 listopada 2019 r.

Komentarze

Zostaw swój komentarz