KULTURAVIDEO

Żeby Polska była polska – polskie dziecko do Was woła

0

Wszyscy myślą – jestem mała – jeszcze dzieckiem – niedojrzała, ale w sercu jestem śmiała, i odważna, i wspaniała. Wierzę w to, że będę wielka, mówi mi nauczycielka. Mieszkam w Polsce – mej krainie, tak szczęśliwa w swej rodzinie. Dziś nie ważne miasto, wioska, w sercach ma być cała Polska. Polskie dziecko do Was woła, żeby Polska była polska. Polskę kocham, kocham szczerze, lecz nie wszystkim tutaj wierzę. Namnożyło się cwaniaków, którzy kłamią mych rodaków. Po co robią te zabiegi, czyżby jakieś to przedbiegi, znów się biją obce nacje, każdy wciska nam swą rację. Pewnie nie rozumiesz tekstu, ani sensu, ni kontekstu. Patrzysz ciągle w szklany ekran, w którym tylko pełno reklam. I sprzedają ci obłudę, by wypełnić Twoją nudę. Weźmy sprawy w swoje ręce, bo nie będzie Polski więcej. Dziś nie ważne miasto, wioska, w sercach ma być cała Polska. Polskie dziecko do Was woła, żeby Polska była polska. Żeby Polska, żeby Polska, była polska. Dla nas Polska, zawsze polska, będzie Polska.

SERVOOS to zespół mający swoich fanów wśród widzów TVS i słuchaczy Radio Silesia oraz innych rozgłośni nie tylko na Śląsku. Nazwa zespołu to modyfikacja znanego w całej Europie słowa „servus”, oznaczającego pozdrowienie: cześć, hello, salute, ahoj. Servoos Family jest muzykującą rodziną, grającą szeroki repertuar polski i europejski, a także bardzo wesoły i taneczny program autorski. Małą gwiazdą formacji jest Daria Aleksandra. W sieci jest już kilka filmów z piosenkami śpiewanymi przez kilkuletnią utalentowaną dziewczynkę, ale opublikowany w sierpniu 2019 r. utwór „Żeby Polska była polska – polskie dziecko do Was woła” obejrzało już ponad sto tysięcy osób. Entuzjazm dziewczynki i wyśpiewane przez nią przesłanie poruszają serca słuchaczy.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz