Policjanci drogówki z Ząbkowic Śląskich, podczas służby na terenie powiatu ząbkowickiego, zauważyli auto osobowe, którego kierowca, jadąc przez obszar zabudowany, trzykrotnie znacznie przekroczył dopuszczalny limit prędkości.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu na widok mundurowych przyspieszył i zaczął uciekać. 31-latek nie reagował na nadawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się. Nawet w momencie, gdy radiowóz wyprzedził go i włączył tablicę informacyjną z komunikatem o zatrzymaniu się do kontroli, uciekinier nie zdecydował się na zakończenie ucieczki. Udało mu się wyprzedzić policyjne auto i dalej kontynuować szaleńczą jazdę.

Podczas nieudolnej próby uniknięcia spotkania ze stróżami prawa kierowca pojazdu zignorował szereg obowiązujących przepisów, a swoim skrajnie nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym zachowaniem, stworzył realne zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna został zatrzymany, kiedy zjechał z drogi publicznej na teren prywatnej posesji. Całą akcję można obejrzeć na filmiku dostępnym TUTAJ.

Okazało się, że powodem jego ucieczki był brak uprawnień do kierowania i strach przed konsekwencjami. Ponadto pojazd, którym poruszał się 31-latek, nie posiadał aktualnych badań technicznych. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Uciekinier nie uniknie również kary za szereg wykroczeń, które popełnił podczas swojej szaleńczej jazdy.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz