• W Kłodzku znalezione zostały pociski artyleryjskie oraz naboje. O niebezpiecznych pozostałościach z czasów wojny został powiadomiony dyżurny tamtejszej komendy powiatowej.

Na tego rodzaju znalezisko natrafili, mężczyźni, który wykonywali prace porządkowe i zauważyli przedmioty przypominające pociski artyleryjskie. O tym fakcie został powiadomiony Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, który skierował na miejsce patrol. Mundurowi na miejscu zabezpieczyli cztery pociski artyleryjskie, głowice oraz siedem naboi. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali niebezpieczne znalezisko. Wczoraj saperzy zabrali niebezpieczne przedmioty do neutralizacji na wyznaczonym poligonie.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O takim fakcie należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe, do czasu przyjazdu pierwszych służb, takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

  • Tego samego dnia dzielnicowi ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego.

Dobra współpraca z mieszkańcami i rozpoznanie terenu służbowego sprawiły, że dzielnicowi ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego mężczyzna kradnie prąd. Funkcjonariusze skontrolowali podejrzane miejsce i potwierdzili nielegalny pobór energii elektrycznej. Sposób podłączenia poza pominięciem układu pomiarowego umożliwił 50-letniemu właścicielowi mieszkania korzystanie z prądu. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają między innymi jak długo mężczyzna nielegalnie korzystał z poboru prądu.

Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jest to zawsze przestępstwo bez względu na wartość poniesionych strat. Policjanci przypominają, że przerabianie i ingerowanie w sieć elektryczną przez osoby nieuprawnione grozi trwałym kalectwem, a nawet śmiercią.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz