DzierżoniówSPORTVIDEO

STUDIO FAKTY – Paweł Sibik: „Mimo podziałów jest wspólny cel – modernizacja stadionu to impuls energii dla dzierżoniowskiego sportu” [VIDEO]

0

Prezes i trener Klubu Sportowego „Lechia” Dzierżoniów Paweł Sibik – w kolejnej rozmowie w cyklu #StudioFakty” mówi o ambitnych planach sportowego środowiska w Dzierżoniowie.

Wiodącym tematem jest modernizacja dzierżoniowskiego stadionu. Miasto rozbudowuje się i modernizuje, ale stadion dotąd czekał na unowocześnienie z prawdziwego zdarzenia – akcentuje szef „Lechii” i nie kryje satysfakcji, że znalazło się duże, bo warte 4 mln zł, wsparcie rządowe na przeprowadzenie kapitalnego remontu stadionu. Cieszę się, że jesteśmy bliżej perspektywy rozgrywania ważnych spotkań na naszym stadionie – mówi Paweł Sibik. Zobacz nasze video.

Przeprowadzenie tej inwestycji budzi nowe szanse na kształcenie nowych piłkarskich i sportowych kadr. Nowoczesna baza stadionowa jest warunkiem nieodzownym do tego, by przyciągać młodych sportowców, ale też kibiców oraz sponsorów – zaznacza trener. „Lechia” Dzierżoniów współpracuje z wieloma podmiotami, także klubami sportowymi, co po modernizacji stadionu miejskiego będzie znacznie atrakcyjniejsze dla wszystkich stron rozmaitych projektów sportowych i integracyjnych.

W ramach trzeciej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina miejska Dzierżoniów otrzymała dotację w kwocie 4 mln zł na modernizację stadionu. Zakres robót obejmie: przebudowę i ogrodzenie płyty boiska, ogrodzenie stadionu z kontrolą dostępu, ułożenie nowych ciągów komunikacyjnych, montaż tablicy wyników, budowę pojemnego parkingu i posadowienie małej architektury. Na trybunach pojawią się nowe indywidualne siedziska, nowa też będzie wieża spikerska z platformą dla kamerzystów. Zadaszona zostanie środkowa część trybuny zachodniej. Odnowione gruntownie będą sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, oświetlenia, drenażu i zraszania płyty boiska, monitoringu i nagłośnienia.

Remont ma się zakończyć – według zapewnień burmistrza miasta – w przyszłym roku, a do tego czasu będziemy grać na wyjazdach – mówi Paweł Sibik, który dodaje, że będzie to możliwe po zdjęciu obostrzeń epidemicznych.

Na koniec rozmowa obraca się wokół dolnośląskiej i krajowej piłki nożnej, w której – niezależnie od zamrożenia imprez sportowych – dzieje się wiele.

Rozmawiał: Łukasz Ciona

Komentarze

Zostaw swój komentarz