Wałbrzyska policjantka drugiego komisariatu – st. sierż. Daria Janczak – jest pomysłodawcą projektu „Spełniamy marzenia osób niepełnosprawnych o profesjonalnej sesji zdjęciowej”.

W najbliższy weekend zorganizuje już trzecie tego typu przedsięwzięcie, a jej bohaterką została mieszkanka Świebodzic. Tym razem st. sierż. Daria Janczak – wraz z grupą zaprzyjaźnionych osób – spełni marzenie niepełnosprawnej mieszkanki Świebodzic, która biorąc udział właśnie w tego typu przedsięwzięciu zmotywuje się do pokonywania trudności codziennego życia i nabierze odwagi do przekraczania swoich własnych słabości. Temat profesjonalnej sesji zdjęciowej do najbliższej soboty jest niespodzianką. Wałbrzyska funkcjonariuszka, realizując tego typu akcje charytatywne, a będzie to już trzecia edycja tego projektu, buduje pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie.

Z tej właśnie okazji funkcjonariuszkę na spotkanie zaprosili burmistrz Świebodzic Paweł Ozga oraz jego zastępca Tobiasz Wysoczański. Rozmowa dotyczyła wsparcia przez samorząd Świebodzic organizacji tego projektu. Samorządowcy podczas oficjalnego spotkania z wałbrzyską policjantką podziękowali jej za wspieranie osób niepełnosprawnych, w tym właśnie mieszkanki gminy Świebodzice.

St. sierż. Daria Janczak, kiedy nie zakłada niebieskiego munduru i nie zajmuje się aktywnością charytatywną, pasjonuje się również sportem. Między innymi rekreacyjnie dużo biega i chodzi po górach. W 2018 roku zdobyła nawet Koronę Półmaratonów Polskich startując m.in. w zawodach w Sobótce, Poznaniu, Wrocławiu, Wałbrzychu i Krakowie, a rok później odebrała Koronę Maratonów Polskich biorąc udział w imprezach w Dębnie, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz