• Policjanci zatrzymali złodzieja, który grasował na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Mężczyzna najpierw sprawdzał zabezpieczanie samochodu, a gdy okazał się otwarty, zabierał wartościowe rzeczy z wnętrza.

Od pewnego czasu na terenie powiatu dzierżoniowskiego dochodziło do kradzieży i włamań. W kilku przypadkach zginęły rzeczy pozostawione w otwartym samochodzie, takie jak pieniądze, portfele z dokumentami i kartami płatniczymi. Odnotowano również kilka włamań i kradzieży z pomieszczeń gospodarczych i piwnic.

Pokrzywdzeni składali zawiadomienia i były prowadzone postępowania w tych sprawach. W tym samym czasie, po otrzymaniu informacji o popełnionych przestępstwach, dzierżoniowscy kryminalni zaangażowali się w działania operacyjne. Analiza zgromadzonego materiału i doskonałe rozpoznanie podległego terenu przyniosło wymierny efekt w postaci ustalenia danych amatora cudzej własności i zatrzymania 21-latka.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie ośmiu zarzutów. Przestępstwa te miały miejsce w okresie od października do grudnia ubiegłego roku na terenie Dzierżoniowa i Piławy Górnej. 21-letni sprawca dokonywał kradzieży i kradzieży z włamaniem. Jego wiodącą metodą było sprawdzanie czy samochody są otwarte i jeśli były niezabezpieczone to sprawdzał co znajduje się w środku, a następnie zabierał wartościowe dla niego rzeczy. Mężczyzna włamywał się też do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Łączna kwota zrabowanego mienia to ponad 6 tys. zł, a także dokumenty i karty płatnicze.

Podobnych przestępstw przeciwko mieniu mężczyzna dopuścił się w przeszłości, dlatego tym razem może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz