Sudeckie Fakty

WIDEO

WYWIAD

BLOGI

SZUKAJ

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
3 °c
Wałbrzych
-1 ° pon.
-1 ° wt.
-1 ° śr.
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
Sudeckie Fakty
Home Aktualności

Rzuć palenie razem z nami!

KK przez KK
7 listopada 2018
w Aktualności, PROMOCJA
0

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ząbkowicach Śląskich przypomina, że 15 listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, w ramach którego prowadzona jest akcja „Rzuć Palenie Razem z Nami”. 

Palenie  tytoniu od lat stanowi główną przyczynę wysokiej umieralności w dorosłej populacji Polski. Do nałogowego (codziennego) palenia tytoniu przyznaje się aż 9 mln Polaków w wieku 15 i więcej lat. Problem palenia tytoniu jest w Polsce wciąż duży – codziennie w naszym kraju pali papierosy co trzeci mężczyzna /31%/ oraz co piąta kobieta/ 18%/ – na podstawie badania GIS w 2015 r.

Obecnie wiadomo, że palenie jest przyczyną ponad 25 różnych grup chorobowych:

  • choroby układu oddechowego– rozedma płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli, raka płuc, języka, wargi, jamy ustnej, krtani, tarczycy, tchawicy, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, astmę oskrzelową, gruźlicę,
  • choroby układu krążenia – chorobę niedokrwienną serca, zawał mięśnia sercowego, miażdżycę zarostową kończyn dolnych, nadciśnienie tętnicze, tętniaka aorty,
  • inne choroby takie jak: rak nerki, pęcherza moczowego, przełyku, wrzody żołądka oraz dwunastnicy, przepukliny jelitowe, choroby oczu (katarakty, niedowidzenia, degenerację plamkową), impotencję, upośledzenie płodności.

Co zyskasz rzucając palenie już dziś:

  • będziesz otrzymywać więcej tlenu i będzie Ci łatwiej oddychać
  • będziesz mieć więcej energii
  • zmniejszy się ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych i częstość kaszlu
  • poprawi się Twoje samopoczucie i poczucie wartości
  • poprawi się Twoja kondycja fizyczna i psychiczna – zwiększy się odporność na stres i przeciwności
  • potrawy będą pachniały i smakowały lepiej
  • twoja skóra i paznokcie będą w lepszym stanie,
  • twoje ubranie, włosy i mieszkanie będą pachniały
  • oszczędzisz pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na inne cele.

Osoby chcące rzucić palenie i potrzebujące wsparcia mogą skorzystać z fachowej pomoc i doradztwa poradni działającej przy Centrum Onkologii w Warszawie Ogólnopolska Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym 801108108 lub 222118015. (poniedziałek – piątek w godzinach od 11:00 – 19:00).

https://www.youtube.com/watch?v=gg55DrrC5yA

Tagi: zdrowie
UdostępnijUdostępnij
Poprzedni wpis

Ziębicka „siata”

Następny wpis

Giełdy pracy – w listopadzie 2018

Następny wpis
Giełdy pracy – w listopadzie 2018

Giełdy pracy – w listopadzie 2018

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

  • Popularne
  • Komentowane
  • Najnowsze
Bramy czasu w Pałacu Marianny Orańskiej

„Bramy czasu” w Pałacu Marianny Orańskiej – to już jest metalowy hit! [VIDEO]

20 marca 2023
Kultura jest naszym naturalnym środowiskiem

„Kultura jest naszym naturalnym środowiskiem” – afirmuje lub kontestuje, ale musi być oryginalna

26 marca 2023
Konserwator zabytków sypnął groszem

Konserwator zabytków sypnął groszem – LISTA dotacji na dolnośląskie zabytki

24 marca 2023
Wieczór wymiany darów

Wieczór wymiany darów – dołącz, aby pomóc Amelce [VIDEO / FOTO]

26 marca 2023
Piotr Wojtyczka Nie bijcie w Polskę

Piotr Wojtyczka: „Nie bijcie w Polskę, bo pomimo podziałów Polska to nasz wspólny dom” – merytoryczna odpowiedź na propagandę polityków Platformy Obywatelskiej [VIDEO i KOMENTARZ]

1
17 gmin wybuduje 900 mieszkań – dzięki wsparciu Krajowego Zasobu Nieruchomości powołano „SIM Sudety”

17 gmin wybuduje 900 mieszkań – dzięki wsparciu Krajowego Zasobu Nieruchomości powołano „SIM Sudety”

1
Nowoczesna i otwarta dla biznesu – pierwsza z siedmiu hal budowanych przez „Invest-Park” powstała w Wałbrzychu [VIDEO]

Nowoczesna i otwarta dla biznesu – pierwsza z siedmiu hal budowanych przez „Invest-Park” powstała w Wałbrzychu [VIDEO]

2
Tomasz Kot o roli Bogdana Zdrojewskiego i Powodzi Tysiąclecia [STUDIO FAKTY]

Tomasz Kot o roli Bogdana Zdrojewskiego i Powodzi Tysiąclecia [STUDIO FAKTY]

2
Bądźmy ze sobą bardziej twarzą w twarz

Bądźmy ze sobą bardziej twarzą w twarz – „Moje NIEidealne życie” można zmieniać [VIDEO / FOTO]

2 kwietnia 2023
#LudzieDolnegoŚląska – Tomasz Kot

#LudzieDolnegoŚląska – Tomasz Kot

1 kwietnia 2023
Choć minęło sto lat

Choć minęło sto lat… – „Zmierzch – świtem…”

1 kwietnia 2023
Hiszpania w gitarowych brzmieniach

Hiszpania w gitarowych brzmieniach – „Spanish Night”

1 kwietnia 2023

Reklama

Timcatering.pl

Ostatnie aktualności

Bądźmy ze sobą bardziej twarzą w twarz
Ząbkowice Śląskie

Bądźmy ze sobą bardziej twarzą w twarz – „Moje NIEidealne życie” można zmieniać [VIDEO / FOTO]

2 kwietnia 2023
#LudzieDolnegoŚląska – Tomasz Kot
Aktualności

#LudzieDolnegoŚląska – Tomasz Kot

1 kwietnia 2023
Choć minęło sto lat
Aktualności

Choć minęło sto lat… – „Zmierzch – świtem…”

1 kwietnia 2023
Hiszpania w gitarowych brzmieniach
Kłodzko

Hiszpania w gitarowych brzmieniach – „Spanish Night”

1 kwietnia 2023
Jest głośno i śmiesznie
Świdnica

Jest głośno i śmiesznie – „Klimakterium 2…”

1 kwietnia 2023
Jubileusz 50 lat na estradzie
Dzierżoniów

Jubileusz 50 lat na estradzie – Andrzej Sikorowski

1 kwietnia 2023

SudeckieFakty.pl - wiarygodne informacje obejmujące powiaty: wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki, jeleniogórskie oraz Dolny Śląsk. Sprawdzone fakty i wyraziste opinie.

Polityka Prywatności
Redaktor naczelny: Dariusz Nowakowski

sudeckiefakty

sudeckiefakty
Mówiąc o charakterystycznych destynacjach, do ja Mówiąc o charakterystycznych destynacjach, do jakich wylatują samoloty z Wrocławia, szef Wrocław AirPort Dariusz Kuś, wymienia najbardziej popularne kierunki wyjazdów wakacyjnych i turystycznych. Wśród tych krajów są Turcja i Egipt, a ostatnio Tunezja. Nie brak także lotów do głównych ośrodków wypoczynku w Europie. Rozmowa obraca się również wokół kwestii odtwarzania rynku podróży lotniczych załamanego najpierw przez pandemię, a ostatnio przez wojnę na Ukrainie i wynikające z niej zamknięcie niektórych tras.
🎥✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/dariusz-kus-destynacje-podrozy-lotniczych-zmieniaja-sie-a-wroclawskie-lotnisko-znow-bije-rekordy-studio-fakty/
#samoloty #lotnisko #podróżelotnicze #airport #aiportwroclaw #turystyka #destynacje #studiofakty
W 2014 roku – u schyłku rządów PO – Wałbrz W 2014 roku – u schyłku rządów PO – Wałbrzyska Strefa ekonomiczna odnotowała stratę w wysokości aż 5,5 mln zł. Tak się składa, że ubiegły rok zamknęliśmy zyskiem w wysokości 37 mln zł – przypomniał prezes WSSE Piotr Wojtyczka ustosunkowując się do przekazów wygłoszonych przez polityków Platformy Obywatelskiej.
🎥✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/piotr-wojtyczka-nie-bijcie-w-polske-bo-pomimo-podzialow-polska-to-nasz-wspolny-dom-merytoryczna-odpowiedz-na-propagande-politykow-platformy-obywatelskiej-video/
#biznes #wałbrzyskaspecjalnastrefaekonomiczna #investpark #investparkwałbrzych #piotrwojtyczka #opozycja #politycyopozycji #totalnaopozycja #platformaobywatelska #tomaszsiemoniak #katarzynamrzygłocka #agnieszkakołaczleszczyńska
Reprezentacja Polski pokonała Albanię na PGE Nar Reprezentacja Polski pokonała Albanię na PGE Narodowym 1:0. To pierwsze zwycięstwo Fernando Santosa w roli selekcjonera drużyny narodowej. Mecz nie był porywającym widowiskiem, kibice marzli i cierpieli. 
Zobacz kulisy meczu 🎥✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/kibice-marzli-i-cierpieli-kulisy-meczu-polska-albania-video/
#mecz #meczpiłkinożnej #meczpiłkinożnej⚽ #sport #bliżejsportu #filipmacuda
100-minutowe zbliżenie sztuki, modlitwy i dobrocz 100-minutowe zbliżenie sztuki, modlitwy i dobroczynności. Starannie wybrane i wykonane teksty recytacji i piosenek, z delikatną „ścieżką” muzyczną we wnętrzu zabytkowej świątyni stały się dla bardzo licznie zebranych słuchaczy dobrym przeżyciem. To dobro wzmocniła jeszcze zbiórka na rzecz chorej Amelki. Do zbiórki można dołączyć teraz❗️
🎥📸✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/wieczor-wymiany-darow-dolacz-aby-pomoc-amelce-video-foto/ 
#wielkipost #wielkipost2023 #medytacja #rozważania #piosenki #recytacje #modlitwa #dobroczynność #cantumlaudis #ząbkowiceśląskie
Macie dość pustych naparzanek polityków w media Macie dość pustych naparzanek polityków w mediach publicznych i publicznie dostępnych, w których argumenty są zbyt często wypierane pustymi frazami lub demagogiczną retoryką; czujecie zmęczenie zgiełkiem ideologicznego zacietrzewienia w słowach i gestach, które przesłaniają rzeczywiste wartości wyłaniające się z faktów i ich rzetelnych (choćby nawet subiektywnych) opisów; gdy rozglądacie się we własnych refleksjach i macie gotowość ich konfrontowania z myślącymi i widzącymi świat inaczej – zapraszamy na bardzo niecodzienne spotkanie. To będzie autentyczna agora przełomu XX i XX wieku.
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/cywilizacja-ma-przeszlosc-czlowiek-ma-przyszlosc/
#polityka #społeczeństwo #globalizm #liberalizm #konserwatyzm #bliżejsłowa #dobraksiążka #bronisławwildstein
Jej początki sięgają połowy XIII wieku i są ściśle związane z Zakonem Benedyktynów. „Madonna z Dzieciątkiem” z ołtarza głównego jest najstarszym obrazem maryjnym w Polsce. Nie bez przyczyny nazywana „europejską perłą baroku” Bazylika Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie to kolejne #miejscekulturydolnegośląska. 
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/miejscakultury-dolnego-slaska-bazylika-wniebowziecia-nmp-w-krzeszowie/
#klasztor #sanktuarium #bazylika #bazylikakrzeszów #świątynia #kościół #zabytek #barok #krzeszów #kamiennagóra #powiatkamiennogórski #dolnyśląsk #dolnyśląskjestpiękny #turystyka
Bądźmy ze sobą bardziej twarzą w twarz

Bądźmy ze sobą bardziej twarzą w twarz – „Moje NIEidealne życie” można zmieniać [VIDEO / FOTO]

2 kwietnia 2023
#LudzieDolnegoŚląska – Tomasz Kot

#LudzieDolnegoŚląska – Tomasz Kot

1 kwietnia 2023
Choć minęło sto lat

Choć minęło sto lat… – „Zmierzch – świtem…”

1 kwietnia 2023
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk

© 2022 SudeckieFakty.pl

Po zapoznaniu się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane
w taki sposób jaki został omówiony w regulaminie oraz niniejszej polityce (https://sudeckiefakty.pl/cookies)

PRZEJDŹ DO SERWISU
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT