Fot. bip.brpo.gov.pl

Rzecznik Praw Obywatelskich poinformował dziś w oficjalnym komunikacie, że podejmuje się sprawy śmierci 29-letniego Łukasza z Wrocławia. Wystąpił o informacje do policji i prokuratury. Pyta m.in., czy w trakcie interwencji 2 sierpnia na Psim Polu, kamerki nasobne funkcjonariuszy działały – a jeśli nie, to czy jest to przedmiotem postępowania wyjaśniającego.

Rzecznik Praw Obywatelskich zbada okoliczności śmierci Łukasza, do której doszło 2 sierpnia na wrocławskim osiedlu Psie Pole. Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ

Pełnomocnik Terenowy RPO we Wrocławiu wystosował prośbę do Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Psie Pole o następujące informacje:

1. Jaka jest sygnatura akt prowadzonej sprawy oraz który prokurator prowadzi przedmiotowe śledztwo?

2. Jaki jest aktualny stan postępowania przygotowawczego prowadzonego w tej sprawie i jego wstępne ustalenia, w tym w szczególności – jakie czynności zostały już wykonane?

3. Czy do prokuratury wpłynęły wnioski osób wykonujących uprawnienia pokrzywdzonych lub ich pełnomocników o udostępnienie w całości lub części materiałów zgromadzonych w toku postępowania oraz w jaki sposób wnioski te zostały zrealizowane?

Sprawę monitorujemy na bieżąco. Do tematu na pewno wrócimy.

Przypomnijmy, że Rzecznik Praw Obywatelskich podjął się zbadania sprawy 34-letniego lubinianina – Bartosza Sokołowskiego.

Komentarze

Zostaw swój komentarz