Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w ubiegły piątek zakład produkcji klejów i uszczelniaczy Libra w Dzierżoniowie. W wizycie szefowi polskiego rządu towarzyszyli wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko. Szef rządu złożył też wiązankę kwiatów pod pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Łagiewnikach.

Zakład Libra działa w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jest jednym z dwóch europejskich zakładów Grupy Selena wytwarzających kleje i uszczelniacze na rynki europejskie, a także do Kataru, Korei Południowej i Indii. Należy do Grupy Selena – producenta chemii budowlanej oraz właściciela marki TYTAN Professional. W okresie pandemii Grupa Selena otrzymała wsparcie w ramach tarczy antykryzysowych, co pomogło w utrzymaniu ponad 600 miejsc pracy w zakładach spółki w Polsce.

Jesteśmy w niezwykle krytycznym momencie całej epidemii. Z jednej strony spływają do nas niezłe dane makroekonomiczne. Okazuje się, że recesja jest dużo płytsza, niż wydawało nam się jeszcze kilka miesięcy temu. Wyniesie zaledwie 2,6% co stanowi lepszy wynik, niż mogliśmy przewidywać. Łącznie wsparcie dla przedsiębiorców przekroczyło już 175 mld zł. Dzięki temu uratowane zostało ponad 5 mln miejsc pracy. Usłyszałem od panów prezesów, że udało się je ochronić również tutaj, w Dzierżoniowie – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Delegacja przedstawicieli rządu spotkała się z zarządem, zapoznała się także z produktami chemii budowlanej, które są opracowywane w Polsce i dostępne na całym świecie. Wizyta premiera była okazją do dyskusji na temat wsparcia przedsiębiorców środkami rządowymi pochodzącymi z tarczy antykryzysowych. Prezes Seleny Krzysztof Domarecki wskazał na wyróżniającą się skuteczność i skalę wsparcia na tle programów pomocowych oferowanych w innych krajach. Grupa Selena posiada swoje zakłady produkcyjne w 17 krajach, m.in. w Hiszpanii, Kazachstanie, Chinach, Korei Południowej, Rumunii i Turcji.

Jako Grupa Selena korzystaliśmy z tarczy osłonowej w kilkunastu krajach na świecie tam, gdzie działają nasze spółki. Otrzymaliśmy pomoc m.in. w Stanach Zjednoczonych, w Hiszpanii czy we Włoszech. Z pełnym przekonaniem mogę jednak powiedzieć, że polski rząd był jednym z tych rządów, które zareagowały najszybciej. Chcę podziękować za błyskawiczne działanie i bardzo dużą sprawność przyznawania oraz egzekwowania pomocy w ramach tarczy antykryzysowej – podkreślał prezes zarządu Grupy Selena Krzysztof Domarecki. Teraz zadaniem przedsiębiorców jest przede wszystkim zapewnić ciągłość i bezpieczeństwo pracy. Już dziś powinniśmy myśleć, w jaki sposób polska gospodarka będzie wychodziła z tego zakrętu – dodał szef Seleny.

Premier wyraził zrozumienie dla przedsiębiorców rozgoryczonych trudną sytuacją gospodarczą oraz podziękował im za zrozumienie, zaangażowanie i wsparcie w walce pandemią. Dziękuję za solidarność, bo zakłady takie jak ten, już w pierwszych tygodniach pandemii zaczęły produkować płyny do dezynfekcji i dostarczać je bezpłatnie do szpitali. Teraz kiedy przekroczyliśmy już próg narodowego programu szczepień, starajmy się przetrwać w tej atmosferze solidarności – mówił premier Mateusz Morawiecki w trakcie briefingu prasowego w zakładzie produkcyjnym.

  • Produkty z dzierżoniowskiej Libry są wysyłane do 40 krajów m.in. do Polski, Rosji, Niemiec na Litwę, a także Kataru, Korei Południowej i Indii. Na początku pandemii zakład Libra przestawił jeden z ciągów technologicznych i rozpoczął produkcję preparatu dezynfekcyjnego TYTAN HEALTH. Pierwsza partia produktu została przekazana bezpłatnie do dolnośląskich szpitali.
  • Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.
  • W skład Grupy wchodzi 35 spółek w 17 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie. Międzynarodowe doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać – jest to firma innowacyjna, kreująca nowe rozwiązania, dostosowane do rosnących potrzeb użytkowników.
  • Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów w 100 krajach. Portfolio marek Grupy otwierają takie topowe brandy, jak: Tytan Professional, Quilosa, Artelit, COOL-R. Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Foto: KPRM / Selena

Komentarze

Zostaw swój komentarz