Sudeckie Fakty

WIDEO

WYWIAD

BLOGI

SZUKAJ

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
6 °c
Wałbrzych
6 ° śr.
7 ° czw.
7 ° pt.
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
Sudeckie Fakty
Home Aktualności

Przez t(w)e oczy zielone!

Info Zabkowice4YOU przez Info Zabkowice4YOU
5 stycznia 2018
w Aktualności, BLOGI
0
Pierwszemu w 2018 roku wpisowi planowałem nadać bardzo refleksyjny ton, ale poddam się i ujawnię lekko skrywaną słabość do….
Już na początku lat 90., w trakcie zagranicznej podróży w dość licznym towarzystwie jednorodnym ideowo, ujawnił się zasadniczy w naszym środowisku podział. Jak się zdaje trwa on nadal i idzie w poprzek wielu innym różnicom opinii już nie tak diametralnym. Jechaliśmy do Bonn, które było wtedy stolicą naszego zachodniego sąsiada. Poza górnolotnymi i politycznymi dyskusjami, uprzyjemnialiśmy sobie eskapadę rozmowami „na luzie” i jedną z nich był temat disco-polo. Rzecz działa się mniej więcej ćwierć wieku temu, ale emocje były te same. Od piania z zachwytu nad śpiewanymi po polsku skocznymi piosenkami po ubolewania nad upadkiem kultury muzycznej; od osobiście śpiewanych cytatów po zatykanie uszu i wyrażanie mimiką zniesmaczenia. Byłem po środku ze wskazaniem na sympatię do disco-polo. Mój (siedzący w autokarze obok) kolega Ryszard, będący wielbicielem muzyki klasycznej do dzisiaj mi to wypomina. Podobnie jak zajadanie się frykadelami, którymi w drodze powrotnej do Polski częstował wszystkich inny nasz wspólny znajomy.
Skrajne emocje – takie jak dzisiaj, gdy na scenę wpada Zenek Martyniuk i wołając „w górę łapki!” śpiewa o tym, że oszalał z powodu zielonych oczu spotkanej właśnie kobiety. Piosenka jest wykonywana i odtwarzana od trzech lat, nie ma żadnej masowej imprezy i chyba wesela, na których zabrakłoby tego hitu. Co więcej, niekoronowany król disco-polo występuje nie tylko na wielkich imprezach (nawet z orkiestrą symfoniczną), ale właśnie na zwyczajnych weselach i wszędzie jest taki sam – także gdy nuci swój przebój półprywatnie. „Przez twe oczy zielone” oraz „Życie to tylko chwile” to tylko dwa kawałki z repertuaru prawie 50-letniego piosenkarza, jakie masowo podrywają do tańca, ale też do…
…klaskania…
…śpiewania
Niezależnie od tego czy Zenek Martyniuk śpiewa na wielkiej scenie w Zakopanem czy nieco skromniejszej w Ostródzie (w obu miejscach wielotysięczna publiczność przed sceną i wielomilionowa widownia różnych stacji telewizyjnych), wywołuje entuzjazm. Ponad 135 milionów odsłon oficjalnego klipu z piosenką „Przez twe oczy zielone” i drugie tyle z różnych innych wykonań oraz coverów, pozycjonuje Pana Zenona w absolutnym topie polskiego showbiznesu. Według różnych statystyk przebił w minioną sylwestrową noc TVP2, choć nieznacznie, światowego gwiazdora Luisa Fonsi’ego ze słynnym „Despacito”. O ile nie jestem namiętnym fanem disco-polo, o tyle przyznam się uczciwie, że niektóre piosenki w tym klimacie bardzo lubię. Są lekkie, łatwe i przyjemne, słodkie, ciepłe i subtelne, nieskomplikowane, wpadające w pamięć i nieagresywne. Można się na chwilę zapomnieć, pozytywnie usposobić i ucieszyć wspólnie. Skoro tak jest…
…to mam bardzo uprzejmą prośbę do pana burmistrza, który już ósmy rok promuje disco-polo w Ząbkowicach Śląskich i sięga w tym celu po kasę gminną i (jak mam nadzieję) hojnych sponsorów. Proszę zorganizować dochodowy, wypasiony, wielogodzinny event disco-polo z wielką sceną, extra multimediami i hiper atrakcyjnym repertuarem. I oczywiście niech gwiazdą będzie Zenek Martyniuk! Może warto dogadać się z jakąś telewizją i nakręcić imprezę na wielką skalę. Plac przy ruinach ząbkowickiego zamku może być zbyt mały, więc trzeba się rozejrzeć za czymś większym (może stadion?). Ząbkowiczanie będą urzeczeni, a gości zjedzie się do nas co niemiara, więc promocja będzie przednia.
„Przez te oczy, te oczy zielone oszalałem…” zanucą nie jedne usta. Jest dla kogo…
Krzysztof Kotowicz / kotowicz.pl (02.01.2018)
Tagi: przedsiębiorczośćczas wolnyNA KONIEC TYGODNIA
UdostępnijUdostępnij
Poprzedni wpis

12 wydarzeń z 12 miesięcy 2017 roku

Następny wpis

Jasełka Bożonarodzeniowe w kamienieckiej szkole

Następny wpis

Jasełka Bożonarodzeniowe w kamienieckiej szkole

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

  • Popularne
  • Komentowane
  • Najnowsze

Wolność

12 lipca 2020
Nowe personalia w diecezji świdnickiej

W diecezji świdnickiej nowi proboszczowie i wikariusze – LISTA wszystkich zmian

15 czerwca 2023

Będą zmiany w parafiach – biskup świdnicki podjął decyzje dotyczące proboszczów

10 czerwca 2022
Zaginął 28letni Dorian

🔴 PILNE: Zaginął 28-letni Dorian. Rodzina nie ma z nim kontaktu

16 stycznia 2023
Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich i

Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich i kulinarna „Bitwa Regionów”

1
Nowa linia kablowa

Nowa linia kablowa – więcej energii dla klientów i lokalnej gospodarki

18 czerwca 2025
Rada Młodzieżowa przy wojewodzie dolnośląskim

Rada Młodzieżowa przy wojewodzie dolnośląskim

18 czerwca 2025
O brzegi Bystrzycy zadba

O brzegi Bystrzycy zadba samorząd miejski Świdnicy

18 czerwca 2025
Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich i

Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich i kulinarna „Bitwa Regionów”

17 czerwca 2025

Reklama

Timcatering.pl

Ostatnie aktualności

Nowa linia kablowa
Jelenia Góra

Nowa linia kablowa – więcej energii dla klientów i lokalnej gospodarki

18 czerwca 2025
Rada Młodzieżowa przy wojewodzie dolnośląskim
Dolny Śląsk

Rada Młodzieżowa przy wojewodzie dolnośląskim

18 czerwca 2025
O brzegi Bystrzycy zadba
Świdnica

O brzegi Bystrzycy zadba samorząd miejski Świdnicy

18 czerwca 2025
Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich i
Kłodzko

Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich i kulinarna „Bitwa Regionów”

17 czerwca 2025
Przejścia dla pieszych
Świdnica

Przejścia dla pieszych – jaśniejsze i bezpieczniejsze

17 czerwca 2025
Tradycja przenikająca się z innowacjami
Dolny Śląsk

Tradycja przenikająca się z innowacjami – przepis Dolnego Śląska na EXPO 2025

17 czerwca 2025

SudeckieFakty.pl - wiarygodne informacje obejmujące powiaty: wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki, jeleniogórskie oraz Dolny Śląsk. Sprawdzone fakty i wyraziste opinie.

Polityka Prywatności

sudeckiefakty

Nieskrywana spontaniczność i nieudawana naturaln Nieskrywana spontaniczność i nieudawana naturalność zamieniają kilkadziesiąt minut w roku w pasmo ciepłych ekspresji niesionych aurą słów, które nigdy nie pozostawiają publiczności obojętną.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/milosc-jest-zadomowieniem-i-niejedno-ma-imie-foto/ 
#miłość #muzyka #poezja #śpiew #recytacja #koncert #miłośćniejednomaimię #ząbkowiceŚląskie
Budynek Szkoły Podstawowej oraz przedszkola w Psz Budynek Szkoły Podstawowej oraz przedszkola w Pszennie już wkrótce doczeka się termomodernizacji oraz poprawy efektywności energetycznej.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/budynki-oswiaty-z-lepsza-efektywnoscia-energetyczna-w-pszennie-to-bardzo-konkretna-sprawa/
#inwestycja #edukacja #ekologia #termomodernizacja #pszenno #gminaświdnica
Pasje dolnośląskich policjantów przybierają różne formy, a ich spektrum jest bardzo szerokie. Począwszy od sportów drużynowych, bieganie, strzelectwo na sportach ekstremalnych skończywszy.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/zdobyl-najwyzszy-szczyt-afryki-polnocnej-jebel-toubkal-niesamowity-wyczyn-policjanta-z-klodzka/ 
#wspinaczka #wspinaczkagórska #wspinaczkawysokogórska #jebeltoubkal #policjant #pasjonat #himalaista #kłodzko
78 lat temu – 19 lutego 1947 roku – na mocy wy 78 lat temu – 19 lutego 1947 roku – na mocy wyroku komunistycznego sądu, w dzierżoniowskim więzieniu stracony został żołnierz Armii Krajowej Mieczysław Jeruzalski.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/mial-20-lat-gdy-zamordowany-zostal-na-podstawie-wyroku-komunistycznego-sadu-sp-mieczyslaw-jeruzalski/ 
#armiakrajowa #ak #żolnierz #żołnierzewyklęci #zbrodniekomunistyczne #zbrodniesądoweprl #cześćichwałabohaterom #wiecznapamięćpoległym
Wyobraź sobie lot balonem, który nagle zaczyna s Wyobraź sobie lot balonem, który nagle zaczyna się podnosić… Niżej widać już tylko chmury. Wyobraź sobie rejs okrętem podwodnym, który niespodziewanie bardzo się zanurza… Peryskop nie sięga już lustra wody, aby ujrzeć niebo. Nie zastanawiasz się, co będzie dalej? Może jednak wolisz wiedzieć, co się wydarzy?
➡️ https://sudeckiefakty.pl/wartosci-leki-nadzieje-uciechy-pojda-na-wysypisko-ai-moze-zawladnac-czlowiekiem/
#sztucznainteligencja #ai #technologiecyfrowe #ryzyka #szanse #inteligencjaczłowieka #człowiek #aieksploracja #andrzejzybertowicz #dobraksiążka #bliżejsłowa
Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk i Barda M Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk i Barda Marta, jako przedstawicielki inicjatywny Lokalnej Organizacji Turystycznej „Dolny Śląsk poza utartym szlakiem”, prezentowały dzisiaj zamierzenia dotyczące szans na ożywienie branży turystycznej po powodzi.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/plan-na-dolny-slask-poza-utartym-szlakiem-rozmowa-w-palacu-marianny-oranskiej/
#turystyka #ziemiakłodzka #ziemiaząbkowicka #złotystok #bardo #kamieniecząbkowicki #pałacmariannyorańskiej #atrakcjeturystyczne #produktturystyczny
Nowa linia kablowa

Nowa linia kablowa – więcej energii dla klientów i lokalnej gospodarki

18 czerwca 2025
Rada Młodzieżowa przy wojewodzie dolnośląskim

Rada Młodzieżowa przy wojewodzie dolnośląskim

18 czerwca 2025
O brzegi Bystrzycy zadba

O brzegi Bystrzycy zadba samorząd miejski Świdnicy

18 czerwca 2025
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk

© 2022 SudeckieFakty.pl

Po zapoznaniu się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane
w taki sposób jaki został omówiony w regulaminie oraz niniejszej polityce (https://sudeckiefakty.pl/cookies)

PRZEJDŹ DO SERWISU
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT