To jedna z tych nieoczywistych propozycji, na które zaprasza Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Na terenie Starej Kopalni spotykają się miłośnicy szermierki. Do grupy może dołączyć każdy! Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia.

Zajęcia skierowane są do młodzieży i dorosłych. W poniedziałki w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni prowadzone są treningi techniki. Grupa kilka razy w roku uczestniczy w zawodach. Walki, w której biorą udział członkowie „Tarczy Sudety” są nieco inne niż walki rycerskie.

Są osoby, które od zawsze interesowały się klimatami średniowiecznymi, rycerzami, ale są także osoby, które chcą po prostu się poruszać w formie bardziej aktywnego aerobiku połączonego poniekąd z walką. My walczymy bez opancerzenia. Rycerze mają zbroje, całkiem inaczej to wygląda. Tutaj jest dużo techniki. Szermierka jest bardzo szczególarska, więc najpierw trzeba się przygotować dobrze technicznie, a później można startować w zawodach – mówi prowadzący treningi Mateusz Ruszała.

  • Spotkania odbywają się w sali Łaźni Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni w każdy poniedziałek od godziny 17:30 do 19:00. Informacje dostępne są pod numerem: 603355122.

Komentarze

Zostaw swój komentarz