KULTURAVIDEO

Polska na supeł

0

Mamy się kilka chwil. Kto ma bardziej – ja czy ty? Cały czas nie zmieniasz barw, chociaż nastrój raczej tak. Tylko tu u ciebie jak u siebie mi jest, choć przy tobie rzadziej mam słońce niż deszcz. Granice rozsądku przekraczam i wiem: bardzo ci kocham, ale nie lubię. Takie uczucie związane na supeł. Bardzo ci kocham, ale nie lubię. Plączą się myśli – te złe i te super. Mamy się jakiś czas. Kto ma bardziej – ty czy ja? Czy to miejsce kara jest? Czy nagroda – powiedz, wiesz? Tylko tu u ciebie jak u siebie mi jest, choć przy tobie rzadziej mam słońce niż deszcz. Granice rozsądku przekraczam i wiem: bardzo ci kocham, ale nie lubię. Takie uczucie związane na supeł. Bardzo ci kocham, ale nie lubię. Plączą się myśli – te złe i te super.

ECHA, czyli czyli: Krzysiek Garbaciak (wokal, gitary), Arek Tyda (gitara, wokal, omnichord), Marcin Gryszczuk (bas, syntezator, wokal), Marcin Urszulak (perkusja), Wojtek Konopko (klawisze, syntezatory, wokal), to pięcioosobowy zespół z Zielonej Góry, od 2010 roku grał pod nazwą Bez Sensu. W swojej indie-rockowej wrażliwości łączą dynamiczne, melodyjne granie z poetyckim tekstem oraz oryginalnym gitarowym brzmieniem. Ich muzyka zyskuje uznanie nie tylko słuchaczy, a także dziennikarzy muzycznych, czego dowodem są nagrody zdobyte m.in. w konkursie „Letni Hit Machiny”, „Scena Machiny” oraz w plebiscytach portali internetowych. Talent muzyków dostrzegają również selekcjonerzy dużych krajowych festiwali – ECHA wystąpiły m. in. na Open’er Festival, Jarocin Festival, Hejfest, Sot Art Festival. „Polska na supeł” jest mocna, jeśli chodzi o warstwę liryczną, bo tekst autorstwa Arkadiusza Tydy jest poruszający i przepełniony wyjątkową wrażliwością. Sam tytuł piosenki nadaje jej niesamowitego znaczenia. Słowa, które na pozór opowiadają o relacji damsko-męskiej, w kontekście obywatel-ojczyzna nabierają zupełnie innego brzmienia. Daleko może do hitu, jakim był song Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę”, ale kierunek jest jakby ten sam, mimo mnóstwa znaków zapytania, utkanych w kolejne frazy piosenki.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz