W nocy dyżurny z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej aspirant sztabowy Piotr Grudzień odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego z którego wynikało, że kobieta poprzez połknięcie 50 tabletek próbuje odebrać sobie życie.

Dyżurny niezwłocznie skontaktował się z mieszkańcem powiatu kłodzkiego, który poinformował, że taką dramatyczną informację otrzymał od znajomej Polki, która mieszka w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że wiadomość otrzymał za pośrednictwem komunikatora internetowego i zgłosił to na telefon alarmowy 112. Policjant nie tracąc czasu natychmiast po danych współrzędnych ustalił adres, gdzie przebywa zdesperowana kobieta.

Po szybkiej weryfikacji adresu przy współpracy z Dyżurnym z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku powiadomiono Biuro Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji, które następnie przekazało informacje angielskim służbom ratunkowym. Po kilku godzinach dyżurny bystrzyckiego komisariatu otrzymał informację przesłaną ze strony angielskiej, że 27-letnia kobieta została zabrana do szpitala, wymaga pomocy medycznej, ale jej życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo

Błyskawiczne działania dyżurnego z komisariatu policji w powiecie kłodzkim, świetna współpraca z Biurem Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji oraz angielskimi służbami ratunkowymi doprowadziły do uratowania życia młodej kobiety. Troska o życie i zdrowie ludzi to jedno z podstawowych zadań policjantów.

Doświadczenie w codziennej służbie pokazuje, że czuwając nad bezpieczeństwem potrzebna jest szybkość działania, współpraca służb pomocowych i niewątpliwie dobra koordynacja przepływu informacji. Kolejny raz okazało się, że profesjonalnie i umiejętnie podjęte międzynarodowe policyjne działania przyniosły nieocenione efekty, które zapobiegły tragedii.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz