dav

Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego tylko jednego dnia wieczorem zatrzymali w pięciu kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu, w tym aż trzech rowerzystów.

Następnego dnia nad ranem wpadł kolejny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego. Dwóch rekordzistów miało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jeden z nich doprowadził do niegroźnej w skutkach kolizji drogowej, drugi był poszukiwany.

  • Najpierw około 17:50 policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu na ul. Tadeusza Kościuszki w Szczawnie-Zdroju sprawdzili stan trzeźwości 40-letniego rowerzysty. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u 40-letniego mieszkańca Pieszyc ponad 2 promile tej substancji w organizmie.
  • Po 19:00 dzielnicowi pierwszego komisariatu zatrzymali na ul. Jarosława Dąbrowskiego w Wałbrzychu 31-latka. W tym przypadku rowerzysta miał blisko promil alkoholu w organizmie.
  • Ponad 2 promile wydmuchał 59-letni wałbrzyszanin zatrzymany około 21:00 na ul. Harcerskiej w Wałbrzychu przez policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna podczas cofania swoim samochodem uszkodził inny zaparkowany pojazd.
  • Około 22:00 w ręce funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach wpadł 54-latek, który na ul. Stanisława Wyspiańskiego kierował quadem w stanie nietrzeźwości. W jego przypadku wynik badania to ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.
  • Także ok. 22:00 policjanci prewencji drugiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej 56-latka, który kierował rowerem na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu mając blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie.
  • Następnego dnia o 9:00 mający ponad 1,20 promila alkoholu w organizmie 62-latek wpadł w ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu, kierując samochodem osobowym. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany celem osadzenia w Zakładzie Karnym w Brzegu za popełnione wcześniej inne przestępstwa.

Przypominamy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Rowerzyści natomiast muszą się liczyć z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz