Wałbrzyscy policjanci zostali powiadomieni o ataku na kierowcę miejskiego autobusu. Pokrzywdzony został uderzony przez sprawcę szklaną butelką w twarz i z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Do bardzo groźnego przestępstwa doszło w minioną niedzielę nad ranem, po godzinie 5:30, w autobusie komunikacji miejskiej poruszającym się ul. Długą w Wałbrzychu. Funkcjonariusze ustalili, że 59-letni kierowca poprosił 52-latka, aby ten wysiadł na najbliższym przystanku, gdyż razem z kolegą spożywał alkohol w pojeździe podczas podróży. Obaj mężczyźni nie mieli również zakrytych ust i nosów w trakcie pobytu w autobusie.

Niestety nietrzeźwy i agresywny 52-latek postanowił uderzyć kierowcę trzymaną przez siebie szklaną butelką w twarz, by ostatecznie uciec z miejsca zdarzenia. Napastnik po całym zdarzeniu zdążył uciec. Przeprowadzone bezpośrednio po zgłoszeniu przez policjantów prewencji pierwszego komisariatu działania doprowadziły do zatrzymania podejrzanego chwilę później w rejonie skrzyżowania ul. Długiej z ul. Norwida.

W wyniku ataku 59-latek z poważnymi obrażeniami głowy, ale na szczęście nie zagrażającymi jego życiu, trafił do szpitala. Agresywny wałbrzyszanin odpowie teraz przed sądem. Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego 52-latek może spędzić za kratami więzienia 5 lat.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz