Trwa II edycja projektu „Odłącz się” realizowana przesz Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk. Sygnalizowana w naszym portalu ważna kampania społeczna jest u szczytu realizacji. Celem akcji jest uwrażliwienie na zjawisko i konsekwencje fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonu, rozwija swoje działania na cały obszar Dolnego Śląska.

W kolejnym tygodniu inicjatorzy odwiedzili Trzebnicę oraz miasto Żmigród, aby wraz starostą powiatu trzebnickiego Małgorzatą Matusiak oraz burmistrzem Żmigrodu Robertem Lewandowskim, namalować napisy ostrzegawcze na przejściach dla pieszych o treści „Odłącz się i przejdź bezpiecznie”.

Napisy ostrzegawcze to jeden z kluczowych elementów projektu, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Zwracają one uwagę przechodniów, aby „odłączyli się” od telefonów podczas przeprawy przez jezdnię, tym samym minimalizując ryzyko zagrożenia.

W formie online zostały przeprowadzone również warsztaty na temat fonoholizmu w Szkole Podstawowej nr 2 w Sobótce. Opierając się o autorskie techniki nauczania, prowadzący dołożyli wszelkich starań, aby przygotowany przez nas program warsztatów, bawił i uczył uczniów, jednocześnie zwracał uwagę na przedstawiane przez nas zjawisko fonoholizmu.

Jednocześnie na profilu na Facebooku i Instagramie Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk, prezentowane są treści edukacyjne, dotyczące objawów fonoholizmu, roli snu czy uzależnień oraz najnowsze spoty.

 

Nowymi partnerami drugiej edycji „Odłącz się” są Powiat Legnicki, Powiat Trzebnicki, Gmina Długołęka oraz Gmina Żmigród. To jednak nie koniec naszych działań – informują organizatorzy i zachęcają do kontaktu i udostępniania naszych informacji oraz śledzenia serwisu społecznościowego Odłącz się!

Magdalena Więcek

Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk

1 Komentarze

  1. […] II edycja projektu „Odłącz się” realizowana przesz Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk zbliża się ku końcowi. O przebiegu tej pozytywnej inicjatywy informowaliśmy w naszym portalu. […]

Zostaw swój komentarz