• Przed godziną 2:00 w nocy, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie, iż na drodze krajowej nr 8 w okolicach Radzikowa, doszło do zdarzenia drogowego.

Na miejsce natychmiast został wysłany patrol. Policjanci zastali zgłaszającego, który był bezpośrednim świadkiem. Widział jak jadący przed nim pojazd, na prostym odcinku drogi zjechał do rowu. Samochody poruszały się wolno z uwagi na obfite opady deszczu. W samochodzie, który zjechał z jezdni były dwie osoby, a kierowcą był 21-letni mężczyzna

Był on silnie pobudzony. Odpowiedź jakiej udzielił policjantom bardzo ich zdziwiła. Na pytanie o przyczynę zdarzenia odpowiedział, że spożywał alkohol i zażywał narkotyki. O ile badanie alkomatem dało wynik 0,00 promila, to test na zawartość narkotyków w ślinie wyszedł pozytywnie. Od kierującego pobrano krew do badań, którego to wynik wskaże kierunek dalszego toku postępowania prowadzonego przez dzierżoniowskich śledczych.

  • Kilka dni wcześniej zakłócenie ciszy nocnej było powodem podjęcia interwencji przez dzierżoniowskich policjantów.

W trakcie przeprowadzanej interwencji, dużą nerwowością wykazywał się przebywający w lokalu 26-latek. Ponadto wyczuwalna była silna woń suszu konopi. Podejrzenie popełnienia przestępstwa, jakim jest posiadanie narkotyków, pozwoliły na przeprowadzenie przeszukania. Działania policjantów były w pełni uzasadnione, gdyż ujawnili ponad 35 gramów marihuany i blisko 200 gramów amfetaminy. Zabezpieczone narkotyki to ponad 2100 porcji handlowych.

W świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

  • Dzierżoniowscy kryminalni ustalili kilka dni temu dane osoby zajmującej się uprawą marihuany. W wyniku ich pracy ustalono miejsce plantacji.

35 letni mężczyzna został zatrzymany w momencie, kiedy przyszedł… podlewać rośliny. Policjanci zabezpieczyli 5 krzewów, z których można uzyskać nie mniej niż 113 gram suszu roślinnego zawierającego kanabinole, a więc blisko 450 porcji narkotyku. Na miejscu przeprowadzono szereg czynności procesowych.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie ujawnili 5 krzewów konopi, z której można było uzyskać blisko 450 porcji narkotyku. Plantacja znajdowała się na terenie nieużytku rolnego w powiecie dzierżoniowskim.

Za posiadanie i uprawę narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz