KULTURAVIDEO

Mogło być nic

0

Jestem tu zupełnie sam, choć przed chwilą stałem w tłumie. Leżę pośród czterech ścian. Czuję jakbym w środku topił się. Szary sufit nie chce spaść. Moje ciało nie podniesie mnie. Przecież Ty masz tak jak ja, że wszystkiego coraz więcej chcesz… Więcej chcesz… I to zapiera dech, że jest coś, a nie nic. Gdy budzisz się, to nadal jesteś Ty. I to zapiera dech, że obok Ciebie jest ktoś. I że mogło być nic… A jest wszystko… A jest wszystko… Jest wszystko… Jesteś tu zupełnie sam. Najzwyczajniej w świecie jesteś. Nikt nie czeka na Twój znak. Nikt nie patrzy, jak potykasz się. Nie ma fanfar, złotych bram, barwnych świateł, ciepła tłumu. Piękno da się znaleźć tam nawet w ciszy i bezruchu. I to zapiera dech, że jest coś, a nie nic. Gdy budzisz się, to nadal jesteś Ty. I to zapiera dech, że obok Ciebie jest ktoś. I że mogło być nic… I to zapiera dech, że jest coś, a nie nic. Gdy budzisz się, to nadal jesteś Ty. I to zapiera dech, że obok Ciebie jest ktoś. I że mogło być nic… A jest wszystko… A jest wszystko… Jest wszystko… A skoro szarość nie zachwyca, to ilu potrzebujesz barw? Bo chociaż wczoraj zaszło słońce, to nie musi jutro wstać. I to zapiera dech, że jest coś, a nie nic. Gdy budzisz się, to nadal jesteś Ty. I to zapiera dech, że obok Ciebie jest ktoś. I że mogło być nic. I to zapiera dech, że jest coś, a nie nic. Gdy budzisz się, to nadal jesteś Ty. I to zapiera dech, że obok Ciebie jest ktoś. I że mogło być nic. A jest wszystko… A jest wszystko… Jest wszystko…

„Kwiat Jabłoni” to rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewiczowie. Zadebiutowali singlem „Dziś późno pójdę spać”. Utwór został bardzo dobrze przyjęty tak samo jak ich debiutancka płyta „Niemożliwe”, która uzyskała status platynowej płyty. Zagrali do tej pory blisko 150 koncertów. Wypełniali publicznością największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Główną myślą towarzyszącą mi przy pisaniu tekstu było zwrócenie uwagi na to, że istnienie świata wcale nie jest oczywiste. Przecież nie wiemy na sto procent, czy to wszystko, co jest, faktycznie musiało mieć miejsce. Nie wiemy, czy następny dzień w ogóle nastąpi. Wobec zupełnej pustki, która równie dobrze mogła wystąpić zamiast tego wszystkiego co istnieje, może powinniśmy zwrócić uwagę, że te wszystkie szare i zwyczajne sytuacje, które spotykają nas na co dzień, są czymś zupełnie niezwykłym – mówił Jacek Sienkiewicz o singlu „Mogło być nic”, który ukazał się w listopadzie 2020 r.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz