Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki było miejscem obchodów X-lecia Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich i II Forum MRM w Ząbkowicach Śląskich.

Podczas wydarzenia podsumowano 10 lat działalności MRM i rozmawiano o przyszłości. W debacie „Polityka młodzieżowa w zmieniającej się rzeczywistości – co możemy zaoferować młodemu pokoleniu” wzięli udział: burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, doradca Prezydenta RP ds. młodzieży Alina Prochasek, wykładowca na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego Marta Statkiewicz – Punkt Europa Direct, radny MRM V kadencji Filip Skowron i radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Piotr Sobieralski.

Kolejnym punktem była debata radnych I, II i obecnych kadencji, w której uczestniczyli: Hubert Koszyk, Alicja Szczepańska, Piotr Piwkowski, Patryk Filarowski i Rafał Tworkowski. Moderowana rozmowa na scenie dla młodzieżowych rad prowadzona była przez Alinę Prochasek i Oliwię Żytkowicz. Następnie Pani Marta Statkiewicz przedstawiła programy Europejskie kierowane do młodzieży i poprowadziła warsztaty Europa mojej przyszłości. Na koniec Wiktoria Tadla opowiedziała o Akademii Samorządów Uczniowskich.

W wydarzeniu, które odbyło się 2 grudnia br., udział wzięli radni rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Powiatu Wołowskiego, Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko, Młodzieżowego sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz przedstawiciele samorządów klasowych i szkolnych szkół z Gminy Ząbkowice Śląskich.

Było to bardzo interesujące spotkanie prowadzące do lepszej przyszłości młodych ludzi z miasta i gminy Ząbkowice Śląskie. Liczymy na kolejne 10 lat owocnej współpracy.

Komentarze

Zostaw swój komentarz