Gościem Dariusza Nowakowskiego w programie z cyklu #StudioFAKTY był Marcin Czerniec – burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego. Jednym z tematów była rewitalizacja pałacu Marianny Orańskiej.

Możemy powiedzieć, że teraz w pełni dostrzegamy piękno pałacu – powiedział Marcin Czerniec. Burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego opowiedział o szczegółach prac związanych z pałacem, ale także planach na przyszłość. Wedle zapowiedzi to nie koniec zmian. Powstać ma centrum przyrodniczo-ekologiczne, które ma skupiać elementy ochrony krajobrazu. Pałac to chluba Kamieńca Ząbkowickiego. Według burmistrza to pozytywny impuls rozwojowy dla całego miasta.

Marcin Czerniec odniósł się także do kwestii inwestycji budowy obwodnicy najmłodszego polskiego miasta, jakim jest Kamieniec Ząbkowicki. To przedsięwzięcie, które przez wiele lat było tematem analiz, teraz ma realną szansę realizacji. Nie zabrakło tematu budowy zbiornika retencyjnego. Ta inwestycja także przez wiele lat była w planach i teraz nikt nie kwestionuje potrzeby zabezpieczenia przeciwpowodziowego sięgającego po Wrocław.

CAŁY WYWIAD MOGĄ PAŃSTWO OBEJRZEĆ PONIŻEJ:

Komentarze

Zostaw swój komentarz