Przypadkowy świadek powiadomił Policję o dwóch osobach, które wrzuciły do rzeki reklamówkę. Niepokojący widok skłonił go do działania. Po wejściu do rzeki mężczyzna wyciągnął reklamówkę z trzema kotkami.
Podczas jazdy samochodem przez miejscowość w powiecie wałbrzyskim, świadek zauważył dwie kobiety stojące nad brzegiem rzeki. Osoby te wyrzuciły do wody reklamówkę, co wzbudziło uzasadniony niepokój, u kierującego. Z tego powodu zatrzymał samochód i postanowił sprawdzić jaką zawartość kryje reklamówka. Po wejściu do rzeki i otwarciu reklamówki, mężczyzna odkrył nieoczekiwaną zawartość. Wewnątrz znajdowały się trzy małe kocięta. Dzięki zdecydowanej, a co ważniejsze szybkiej interwencji okazało się, że mężczyzna uratował je. Wyciągnął kocięta z wody i udzielił im niezbędnej pomocy. Świadek o zdarzeniu niezwłocznie poinformował policję.
Funkcjonariusze z Głuszycy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, rozpoczęli działania mające na celu ustalenie tożsamości sprawców tego czynu. Intensywna praca policjantów przyniosła zamierzony rezultat. Już na drugi dzień po zdarzeniu do sprawy zatrzymana została 44 i 69-latka. W toku prowadzonych czynności dowodowych kobiety usłyszały zarzut związany z usiłowaniem uśmiercenia zwierząt tj. czyn z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt. Kobiety przyznały się do zarzucanego czynu i złożyły wyjaśnienia dotyczące motywów swojego przestępstwa. Uratowane kotki zostały przekazane pod opiekę schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu. Pracownicy schroniska natychmiast zapewnili uratowanym kociętom niezbędną pomoc weterynaryjną i troskliwą opiekę. Jak informują opiekunowie aktualnie zwierzęta, są w stanie stabilnym i będą gotowe do adopcji po odzyskaniu pełni sił.
Na terenie wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze doszło do zniszczenia zaparkowanego pojazdu.
Według relacji świadka, który nie pozostał obojętny na widok niszczenia mienia, młody mężczyzna poruszał się chwiejnym krokiem, wykazując wyraźne oznaki nietrzeźwości. Wałbrzyscy policjanci pierwszego komisariatu, dysponując szczegółowym rysopisem sprawcy, szybko podjęli działania poszukiwawcze. Zatrzymany nastolatek miał we krwi blisko półtora promila alkoholu, co mogło wpłynąć na jego agresywne zachowanie. Podczas swojej nocnej eskapady 17-latek uszkodził przynajmniej jeden pojazd, powodując straty oszacowane wstępnie na nie mniej niż tysiąc złotych. Uszkodzenia obejmowały szkody lakiernicze oraz odkształcenia pokrywy silnika.
Funkcjonariusze przewieźli nieletniego do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, gdzie został osadzony w policyjnej celi. Młody sprawca usłyszy zarzut zniszczenia mienia, co jest przestępstwem zagrożonym poważnymi konsekwencjami prawnymi. O dalszym losie 17-latka zdecyduje sąd, który rozpatrzy okoliczności sprawy oraz poziom szkód wyrządzonych przez zatrzymanego.
101 sztuk podrobionej odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi przejęła dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa. Zabezpieczono też 475 szt. perfum z zastrzeżonymi znakami towarowymi.
Nielegalny towar był sprzedawany na targowisku w Wałbrzychu. Wartość zabezpieczonego towaru to 18 500 zł. Właściciel stoiska na widok funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej porzucił sprzedawane podróbki i uciekł. Postępowanie prowadzi Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu. Handel towarami z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kontrole prowadzone na dolnośląskich targowiskach są wymierzone w nieuczciwych sprzedawców towarów, z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Wiele z tych towarów nie spełnia żadnych norm bezpieczeństwa. Produkowane są bez kontroli jakości i nadzoru, mogą zawierać w składzie substancje chemiczne zagrażające zdrowiu. Niska cena to często nie tylko niska jakość i naruszenie prawa własności intelektualnej, ale przede wszystkim zagrożenie, przed którym KAS chroni konsumentów.
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl / dolnoslaskie.kas.gov.pl