• Gdy kilka dni temu w Bielawie doszło do kradzieży, można byłoby powiedzieć w tym przypadku, że okazja czyni złodzieja, choć nic nie usprawiedliwia takiego zachowania.

Wprowadzająca się do nowo wynajętego mieszkania osoba, na chwilę pozostawiła swoje rzeczy w korytarzu, przy wejściu do budynku. Wtedy doszło do przestępstwa. 36-latek wraz z 47-letnim wspólnikiem zabrali nienależącą do nich torbę, w której znajdowały się trzy pary butów i głośnik bluetooth. Straty zostały oszacowane na kwotę ponad 2,2 tys. zł. Podjęte działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego szybko przyniosły efekt. Sprawcy usłyszeli zarzut, a policjanci odzyskali też część zrabowanego mienia wartości.

  • O wiele poważniejszy charakter miała inna sprawa w Bielawie, gdy doszło do brutalnego rozboju wobec bezbronnego mężczyzny.

42 letni pokrzywdzony przyszedł do swojego 39-letniego znajomego. W mieszkaniu przebywały jeszcze trzy osoby, 37- i 51-letni koledzy właściciela lokalu oraz 46-latka. Mężczyźni dotkliwie pobili swoją ofiarę, zabrali 60 złotych w gotówce oraz kartę do bankomatu. Przemocą wymusili ujawnienie kodu PIN i pobrali z bankomatu 200 zł.

Bielawscy policjanci natychmiast podjęli szeroko zakrojone działania. Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani. Funkcjonariusze odzyskali kartę bankomatową oraz pieniądze. Za tak poważne przestępstwo pobyt za kratami może potrwać nawet 12 lat.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz