Policjanci z grupy „Speed” Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przeprowadzili kolejne działania na terenie tego powiatu. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

Funkcjonariusze ujawniali przede wszystkim wykroczenia drogowe, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa na drodze. Między innymi zwracali uwagę na łamanie przepisów w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. W służbie wykorzystali nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu.

  • Podczas realizacji zadań na drodze krajowej nr 8 zauważyli zbyt szybko jadący samochód osobowy. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto jechało z prędkością 118 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym prędkość o 68 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała 43-letnia kobieta, która za powyższe wykroczenie została ukarana mandatem. Mieszkanka powiatu kłodzkiego utraciła prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymała 10 punktów karnych.
  • Kolejny zatrzymany kierujący to 34-letni Mężczyzna drogą krajową nr 8 w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 103 km/h. W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, kierujący również utracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz został ukarany mandatem.

Kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesiące. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Funkcjonariusze Policji zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie realizowane na drogach powiatu kłodzkiego. Monitorowane są wówczas w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

Policyjna grupa SPEED zajmuje się głównie ujawnianiem wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tej grupy należy zaliczyć nadmierną prędkość, przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym i poza obszarem zabudowany, nieustąpienie pierwszeństwa, a także nieprawidłowe zachowania w rejonach przejść dla pieszych.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz