Fundacja Kolejowe Przysposobienie Wojskowe opuszcza Warszawę i szuka nowej siedziby w Polsce. Wśród ośmiu nowych rozpatrywanych lokalizacji cztery są w województwie dolnośląskim. Głosowanie trwa do 11 listopada.

Fundacja Kolejowe Przysposobienie Wojskowe została powołana po to, by kultywować tradycje przedwojennej organizacji pracowników kolei. Skupia się ona na edukacji historycznej związanej z budową i utrzymaniem dróg kolejowych i historią wojsk kolejowych. Do tej pory zadania fundacji realizowane były w XIX-wiecznym Garażu Drezyn na stacji Warszawa Praga. Fundacja ze względu na plany inwestycyjne właściciela garażu musi jednak szukać nowej siedziby.

Jedną z ośmiu wytypowanych lokalizacji jest budynek parowozowni w Lwówku Śląskim! Ten piękny niegdyś, a dziś opuszczony obiekt ma szansę na drugie życie, a docelowo – poprzez zaangażowanie społeczności lokalnej, przedsięwzięcie może uatrakcyjnić ofertę kulturalną i turystyczną regionu – informuje nas prezes zarządu Fundacji Kolejowe Przysposobienie Wojskowe Jan Meyer. W plebiscycie startują także Kłodzko, Wałbrzych i Jelenia Góra.

Warto wiedzieć, że w celu stworzenia ekspozycji fundacji udało się pozyskać tabor kolejowy oraz ponad 40 różnych elementów kolejowej infrastruktury.

Głosować można do 11 listopada klikając TUTAJ.

Komentarze

Zostaw swój komentarz