Pierwszy polski spektakl teatralny inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo, której 110. rocznicę urodzin obchodzono na całym świecie w 2017 roku.

Wzruszająca opowieść o życiu i miłości a także walce o artystyczną niezależność. Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy inspirowane twórczością Fridy Kahlo w przejmującym monodramie Martyny Kliszewskiej. Aktorka i malarka, absolwentka wydziału aktorskiego PWST i wydziału malarstwa ASP w Łodzi, wcielając się w postać Fridy przenosi nas w świat nasyconej kolorem meksykańskiej kultury. Z wrodzonym wdziękiem i temperamentem opowiada o najważniejszych zdarzeniach z życie tej niezwykłej artystki.

Pełen zmysłowości spektakl to nie tylko spotkanie z Fridą Kahlo, najsłynniejszą na świecie meksykańską malarką, ale również próba przyjrzenia się doświadczeniu malujących kobiet, ich szczególnego udziału w historii światowej sztuki. Poetycki zapis dramaturgiczny pomaga zrozumieć malarski świat Fridy Kahlo, w którym radość i szczęście stało w cieniu cierpienia, dając jednak nadzieję i siłę do walki o własną twórczość i pełne pasji życie.

Reżyseria: Jakub Przebindowski, scenografia: Witek Stefaniak, kostiumy i stylizacje: Martyna Kliszewska, muzyka: Ygor Przebindowski, choreografia: Anna Głogowska, zdjęcia do projekcji Michał Jaskulski.  TRAILER SPEKTAKLU: https://vimeo.com/402186342

Spektakl „Frida” – piątek – 29 października 2021 – godz. 19:00 – Dzierżoniowski Ośrodek Kultury – Dzierżoniów – spektakl „dla widzów od lat 16

Komentarze

Zostaw swój komentarz