Dla wielu osób ważnym aspektem życia jest możliwość swobodnego przemieszczania się jaką daje nam posiadanie samochodu. Niejednokrotnie kupowany jest kosztem wielu wyrzeczeń.

Jak się okazuje są i tacy, którzy chcą go mieć bez ponoszenia kosztów, tak jak w przypadku dwóch młodych mężczyzn, którzy na terenie Świdnicy postanowili „zdobyć” swoje 4 kółka. Rano dyżurny świdnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu, który w nieustalonych okolicznościach zniknął z parkingu na jednym z miejskich osiedli. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego tamtejszej jednostki niezwłocznie podjęli czynności w tej sprawie. W wyniku pracy operacyjnej ustalili, że poszukiwany pojazd opuścił nasze województwo i znajduje się na terenie Opolszczyzny.

W celu zweryfikowania uzyskanych wcześniej informacji, policjanci udali się w na miejsce. Zastali tam zaparkowane dwa pojazdy – pierwszy skradziony kilka godzin wcześniej na terenie Świdnicy oraz drugie auto, a także dwóch mężczyzn zaskoczonych widokiem kryminalnych. Jeden z nich – 25-latek – próbował ucieczki. Siedząc za kierownicą auta osobowego najechał na blokujący mu drogę radiowóz uderzając w niego. Jago plan okazał się bezskuteczny i obaj mężczyźni trafili w ręce funkcjonariuszy.

Zatrzymani zostali przewiezieni do świdnickiej jednostki, gdzie przeprowadzone zostały z nimi czynności procesowe. Ustalono, że to młodszy ze sprawców – 24-latek siedział za kierownicą skradzionego samochodu, pomimo sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, za co usłyszał zarzut. Przed sądem odpowie również za posiadanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, którą policjanci zabezpieczyli przy nim w trakcie zatrzymania. Mężczyzna usłyszał też zarzut za kradzież z włamaniem do samochodu ze Świdnicy. Jego o rok starszemu koledze również przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu. Dodatkowo odpowie za zmuszenie funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej związanej z zatrzymaniem.

Pojazd o wartości 30 tys. zł, który dzięki sprawnym działaniom policjantów świdnickiej jednostki już kilka godzin po kradzieży został odzyskany, czeka na swojego właściciela. Tymczasem dwaj młodzi mężczyźni, którzy zatrzymani zostali przez świdnickich policjantów, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Teraz o losie tej dwójki zdecyduje sąd. Grozi im do 10 lat pozbawiania wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz