KULTURAVIDEO

Dwa metry pomiędzy

0

Tamten świat muzykę znał, głośny śmiech, ulic gwar. Były kłótnie o nic. W ciągłym biegu pogoń za pieniądzem władzę miał. Puste drogi. Na dłoniach talk, lecz wiosna kwitnie. Przyszła i tak. Pośród swoich czterech ścian ratujemy Świat. Dzisiaj świat nie poda rąk, chowa twarz. Ciszy krąg. Tak jak w science fiction uniformy. Nie potrzeba wojny. Celny strzał… Puste drogi. Na dłoniach talk, lecz wiosna kwitnie. Przyszła i tak. Pośród swoich czterech ścian ratujemy świat. Dwa metry pomiędzy dwoma światami. Tamten świat pędził. Dziś siedzi za drzwiami. Kiedyś jak zły sen to opowiem…

Wiktoria Zwolińska jest jedną z dziewięciorga finalistów najnowszej edycji programu TVP – The Voice Kids. Pochodzi z Krakowa, ma 14 lat i jak sama pisze o sobie, jest romantyczką i marzycielką, które uwielbia oglądać zachody słońca, posiada umiejętność słuchania ludzi i doradzania im w sprawach sercowych. W przyszłości chciałaby zostać psychologiem. Młoda wokalistka twierdzi, że scena to według niej miejsce do przekazywania emocji. Wiktoria Zwolińska coraz częściej pisze też własne teksty. Jednym z nich jest tekst piosenki „Dwa metry pomiędzy”. To utwór napisany spontanicznie przez życie. Obecna sytuacja na świecie sprawia, że nasza perspektywa postrzegania świata ulega zmianom a priorytety się przewartościowują. Sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy spowodowała, że dostaliśmy więcej czasu na przemyślenie całego naszego dotychczasowego życia. Tego co było dla nas ważne a czego nie dostrzegliśmy. Utwór powstał „pośród czterech ścian „w trakcie kwarantanny, podczas której głównie z mamą dużo rozmawiałyśmy – napisała Wiktoria Zwolińska prezentując w sieci tę piosenkę zaledwie kilkanaście dni temu.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz