• W niedzielę około godz. 17. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy, pełniąc służbę zwrócili uwagę na poruszający się pojazd osobowy, którego styl jazdy sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy.

W trakcie kontroli policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. Przeprowadzone badanie wykazało u 31-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że kierowca ma również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności

  • Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 16. policjanci Komisariatu Policji w Żarowie   zostali powiadomieni przez mieszkańca powiatu świdnickiego o nietrzeźwym kierowcy, który zaparkował pod jednym ze sklepów na terenie Żarowa.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali zgłaszającego, który przekazał im kluczyki wyjęte ze stacyjki samochodu osobowego, za kierownicą którego siedział 37-latek. Policjanci przejęli „drogowego asa” i poddali go badaniu stanu trzeźwości, które wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Przestępstwo kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Należy docenić młodego mężczyznę, który mając świadomość, że nietrzeźwy kierowca to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu i w poczuciu współodpowiedzialności za bezpieczeństwo innych prawidłowo zareagował. Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na stan bezpieczeństwa na drodze. A w przypadku, gdy tylko zauważymy, że ktoś łamiąc prawo stwarza zagrożenia dla nas lub naszych bliskich – nie bądźmy obojętni zareagujmy powiadamiając odpowiednie służby.

  • Dzień wcześniej, tuż po godz. 18., funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego autem osobowym, który na ulicy Esperantystów w Świdnicy przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h.

Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 44-latek stracił prawo jazdy. Mężczyzna został również ukarany mandatem, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Policjanci ponownie apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz