Wszedł w życie obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. W trosce o mieszkańców Gmina Bystrzyca Kłodzka (ze środków własnych) zakupiła maseczki ochronne dla wszystkich mieszkańców. Taki sam ruch wykonała wiejska gmina Nowa Ruda, która rozdaje ponad 11 tys. maseczek wśród swoich mieszańców.

Jak mówią bystrzyccy samorządowcy kluczowe znaczenie ma to, w jaki sposób będziemy ich używać. Ważny jest odpowiedni system zdejmowania i niedotykanie zewnętrznej części maski, na której mogą się znajdować wirusy. Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma zapewnia, że maseczki będą dostarczone do wszystkich mieszkań i domów. Otrzymać je mają osoby zamieszkałe na terenie gminy i ujętych w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi na podstawie tzw. „deklaracji śmieciowych”.

Wójt gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska informuje, że koperta z maseczką i instrukcją trafi do osób zgłoszonych w „deklaracji śmieciowej”. Przesyłki doręczać będą druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. Koperta z maseczkami będzie podana na parapet okna lub pozostawiona przy drzwiach wejściowych do domu lub mieszkania, ewentualnie za bramkę wejściową.

Bystrzyca Kłodzka i gmina wiejska Nowa Ruda to kolejne samorząd z Kotliny Kłodzkiej, który w ostatnim czasie zapewnia swoim mieszkańcom niezbędne środki ochrony osobistej na czas epidemii. Jak już informowaliśmy w naszym portalu takie działania podejmowały już samorządy Lądka Zdroju, Dusznik Zdroju i pobliskiego Barda. Przed świętami maseczki dotarły także do wszystkich domostw w gminie Kamieniec Ząbkowicki, a po świętach rozprowadzanie maseczek zaczęło się w gminach Ząbkowice Śląskie i Stoszowice.

Komentarze

Zostaw swój komentarz