Funkcjonariusze z komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim, narażając własne życie i zdrowie, uratowali życie kilkunastu osób zamieszkujących wielorodzinne budynki mieszkaniowe.

Sytuacja zaczęła się, gdy policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego otrzymali zgłoszenie, że w okolicach stacji kolejowej pociąg potrącił mężczyznę. Niestety nie udało się go uratować. Gdy funkcjonariusze potwierdzili informację, udali się do rodziny zmarłego powiadomić ją o jego śmierci. Z relacji bliskich wynikało, że mężczyzna zamieszkiwał sam i był właścicielem dwóch mieszkań w okolicy.

Policjanci wraz z członkami rodziny pojechali do obu lokali. Nie mieli jak dostać się do środka, więc weszli przez okno. Funkcjonariusze od razu po wejściu poczuli, że w mieszkaniu jest bardzo gorąco. W kuchni zauważyli na włączonej kuchence elektrycznej stojącą na niej butlę gazową. Bez wahania jeden z mundurowych chwycił butlę i wybiegł z nią przed blok. Drugi w tym czasie ewakuował mieszkańców kamienicy. Wyprowadził na zewnątrz 9 osób i powiadomił straż pożarną.

Funkcjonariusze udali się następnie do drugiego mieszkania zmarłego, gdzie zastali taką sama sytuację. Butla również ustawiona była na włączonej kuchence elektrycznej. Zrobili dokładnie to samo co kilkanaście minut wcześniej, czyli wynieśli gorącą butlę przed blok i ewakuowali jego mieszkańców. Na szczęście nic nikomu się nie stało i żadna butla nie wybuchła. Straż pożarna sprawdziła każdy z budynków.

Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja mundurowych, mogłoby dojść do tragedii. Policjanci nie zważając na swoje bezpieczeństwo, wynieśli gorące butle gazowe z dala od kamienic ratując tym samym ich lokatorów.

Poprzez: KWP Dolny Śląsk

Komentarze

Zostaw swój komentarz