• Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie powiatu świdnickiego realizowali czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 2 nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej niż 6 tys. zł, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

  • Przekraczanie prędkości to w dalszym ciągu jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Do zbyt szybkiej jazdy dochodzi nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w miastach czy małych, wiejskich miejscowościach.

Około godziny 10:00 kolejny kierowca rażąco łamiący przepisy ruchu drogowego został zatrzymany. W Świdnicy, policjanci zatrzymali 25-letnią mieszkankę powiatu, która na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędziła z prędkością 108 km/h. Kierująca straciła uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Na miejscu otrzymała także wysoki mandat, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

Świdniccy policjanci apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych oraz punkty, w których regularnie dochodzi do naruszania przepisów prawa.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz